O czym pamiętać przy oczyszczaniu nerek?

5/5 - (1 Głos)

Jakie są podstawowe zasady jeśli chodzi o profilaktykę chorób nerek i układu moczowego? Jak wiadomo, nerki to narząd, który spełnia kilka niezwykle istotnych funkcji. Przede wszystkim, nerki odpowiadają za oczyszczanie organizmu z toksyn, które dostają się do niego razem z przyjmowanymi płynami, a także za proces filtrowania krwi. Oprócz tego, prawidłowe funkcjonowanie tego narządu ma duże znaczenie także jeśli chodzi o regulowanie ciśnienia krwi, wytwarzanie czerwonych krwinek oraz syntezowanie witaminy D.

Warto więc zadbać o skuteczne wspomaganie pracy tego niezwykle ważnego narządu oraz profilaktykę takich problemów, jak choroby układu moczowego.

Zioła na oczyszczanie nerek

Najlepszym sposobem, jakiego możemy użyć w procesie oczyszczania nerek oraz wspomagania pracy tego narządu, są zioła i mieszanki ziołowe. Oczywiście, chodzi tutaj o określone zioła, które wykazują działanie antytoksyczne i moczopędne. Do substancji tego rodzaju zaliczamy między innymi pokrzywę, mniszek lekarski, korzeń hortensji, korzeń selera, skrzyp polny oraz korzeń prawoślazu lekarskiego. Najskuteczniejsze są odpowiednie skomponowane mieszanki tych ziół. Należy przy tym jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Przede wszystkim, preparaty ziołowe, które będziemy stosować w kuracji oczyszczającej nerki, muszą pochodzić od dobrego, renomowanego producenta. Tylko to gwarantuje nam odpowiednią jakość poszczególnych składników. W przeciwnym wypadku, tak naprawdę nie możemy mieć pewności, czy na przykład zioła użyte do produkcji herbaty ziołowej nie pochodziły z nieczystych terenów lub czy nie były narażone na działanie pestycydów. Korzystanie z herbatek ziołowych sprzedawanych w marketach nie jest więc najlepszym rozwiązaniem. Kolejną istotną zasadą jest, aby stosować zioła w sposób regularny oraz zgodnie z zalecaniami producenta. Jednorazowe lub dwurazowe spożycie określonej mieszanki ziołowe z całą pewnością nie przyniesie nam żadnych poważniejszych rezultatów.

Oczyszczanie nerek

Kuracja detoksykacyjna oraz wspomagająca pracę nerek musi trwać co najmniej przez kilka tygodni. Niektóre z ziół można włączyć do naszej codziennej diety, ale warto wcześniej skonsultować to z lekarzem lub kompetentnym specjalistą w dziedzinie dietetyki i zdrowego żywienia. Wreszcie, należy pamiętać, że oczyszczanie nerek przy pomocy ziół i mieszanek ziołowych powinno stanowić jedynie czynnik dodatkowy. Podstawami, jeśli chodzi o zachowanie tego niezwykle ważnego narządu w dobrej kondycji, są przede wszystkim zdrowy tryb życia, odpowiednia, zróżnicowana dieta, unikanie szkodliwych substancji(używki, takie jak alkohol czy papierosy) a także odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto zatrzymać się na chwilę przy ostatnim punkcie, ponieważ bardzo często jest od lekceważony. Tymczasem, bez odpowiedniej ilości wody nerki i układ moczowy po prostu nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Warto tutaj pamiętać jednak o kilku istotnych szczegółach.

Zobacz: Jak oczyścić organizm?

Przede wszystkim, woda którą pijemy powinna być gotowana w dobrym, metalowym czajniku, w którym n i e m a kamienia(to bardzo ważne). Jeśli zaś chodzi o wodę butelkowaną, to trzeba zwracać uwagę na oznaczenia widoczne na spodzie butelki. Należy pić wodę jedynie z tych butelek, do produkcji których został użyty bezpieczny plastik, który nie rozpuszcza się w płynach.

2 Przemyślenia o “O czym pamiętać przy oczyszczaniu nerek?

  1. Oczyszczanie nerek ziołami to najlepszy sposób, ale najlepiej zastosować kurację łączoną ze wszystkich znanych metod jednocześnie. Czyli leczenie nerek przez normalnego lekarza, do tego kuracja ziołowa i oczyszczanie nerek poprzez picie dużej ilości płynów, żeby je – delikatnie mówiąc – przepłukać.

  2. W większości przypadków leczenie nerek przez lekarza wcale nie jest potrzebne. Wystarczy zwykłe oczyszczanie z toksyn, które znacząco poprawi zdrowie, ale też samopoczucie. Szybciej się człowiek regeneruje, ma więcej witalności i w ogóle czuje się lepiej. Dlatego zanim zaczniesz szukać lekarza, to zacznij od oczyszczania nerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *