Trichoskopia – skuteczne badanie kondycji włosów.

4.2/5 - (4 Głosy)

Jedną z najpoważniejszych dolegliwości dotyczących włosów jest łysienie. Porowata struktura, zniszczone końcówki czy cienkie kosmyki to nic wobec masowo wypadających włosów. Kiedy na swojej głowie zaobserwujemy pierwszy łysiejące placki, jesteśmy naprawdę przerażeni. Boimy się, że lada chwila utracimy wszystkie włosy. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy łysienie da się zatrzymać? Jak stwierdzić, co spowodowało nadmierne wypadanie włosów i jak temu zaradzić?


Włosy – nasza najważniejsza ozdoba

Od zawsze włosy były jednym z największych atutów kobiety. Gęste, zdrowe, błyszczące są piękną ozdobę i wzbudzają powszechny zachwyt. Dodają nam uroku i sprawiają, że świetnie się prezentujemy. Dużą rolę odgrywają również w tworzeniu pierwszego wrażenia – jeśli inni widzą, że nasze włosy są zadbane, od razu lepiej nas postrzegają.
Coraz częściej także panowie dużą wagę przykładają do wyglądu swoich włosów. Starają się, żeby fryzura pasowała do ich kształtu twarzy i stylu – odpowiednio dobrana potrafi dodać każdemu mężczyźnie szyku. Dobrze ułożone włosy w świetnej kondycji pozytywnie wpływają na to, jak się prezentujemy.

Tutaj zrobisz trichoskopię w Gdańsku: http://drtrycholog.pl/zabiegi/trichoskopia-komputerowa-ocena-tricholab/

Łysienie – popularny problem, z którym można się uporać

Niestety, nie zawsze dane jest nam cieszyć się bujną fryzurą. Kiedy z natury mamy cienkie, niezbyt gęste włosy w żaden sposób tego nie zmienimy. Możemy natomiast odpowiednim ścięciem i pielęgnacją dodać im objętości i sprawić, że będą świetnie się prezentowały.
Dużo poważniejszym problemem jest natomiast nagłe przerzedzenie się czupryny. Kiedy zaobserwujemy, że włosy masowo nam wypadają, powinniśmy się zaniepokoić. Łyse placki na głowie to sygnał, że pora wybrać się do lekarza – łysienie może być objawem poważniejszej choroby, a nieleczone z pewnością się nie zatrzyma. Próbując je zwalczyć na własną rękę, na pewno sobie nie pomożemy, a możemy tylko zaszkodzić. Konsultacja z lekarzem jest w tym przypadku niezbędna.

Dlaczego koniecznie powinniśmy wykonać trichoskopię – profesjonalne badanie włosów?

Jeżeli mamy problem z postępującą łysiną, lekarz z pewnością zaleci nam trichoskopię. Co to takiego? Jest to badanie, które ma na celu stwierdzić, co wywołało masowe wypadanie włosów. Dzięki temu lekarz będzie mógł postawić prawidłową diagnozę i ustalić plan leczenia dostosowany do naszego przypadku, a co za tym idzie skuteczny i szybko przynoszący wymierne efekty.
Jak wygląda trichoskopia i czy powinniśmy się jej obawiać? Wiele osób pewnie poczuje się przerażonych słysząc o nazwie badania włosów, które zlecił nam lekarz. Okazuje się jednak, że trichogram to wyjątkowo mało inwazyjne badanie, które jest bezpieczne dla zdrowia i bezbolesne. Trichoskopia polega bowiem na pobraniu około stu włosów (nie martwmy się – te wkrótce odrosną). Pobrana próbka jest następnie poddana szczegółowej analizie, w trakcie której oceniana jest ogólna kondycja włosa. W czasie badania lekarz przygląda się cebulkom i określa ich stan i stopień zdeformowania. Te informacje są mu niezbędne, żeby stwierdzić, co spowodowało łysienie. Kiedy będziemy już wiedzieli, dlaczego nasze włosy masowo wypadają, możliwe będzie postawienie właściwej diagnozy, a ta jest niezbędna, żeby podjąć kurację.

Trichoskopia jest niezbędna, jeśli zauważyliśmy u siebie łysienie, gdyż powala w ekspresowym tempie stwierdzić, co dzieje się z naszym organizmem i umożliwia szybkie wprowadzenie w życie odpowiedniego leczenia. Dzięki temu mamy większe szanse na powrót do bujnej czupryny. Jeśli więc tylko zaobserwujemy duże ubytki włosów, jak najszybciej wybierzmy się do lekarza i na trichoskopię.

1 Przemyślenie o “Trichoskopia – skuteczne badanie kondycji włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *