Depilacja laserowa sposobem na trwałość gładkiego ciała

5/5 - (9 Głosów)

Depilacja laserowa to szansa na poprawę jakości życia. Z nowoczesnej metody korzysta coraz więcej osób. Najbardziej skutecznym, bezpiecznym dla skóry i jedynym trwałym sposobem usunięcia owłosienia jest właśnie depilacja laserowa. Jak się do niej przygotować? Co trzeba zrobić?

Odpowiadamy na najczęstsze pytania na temat depilacji Vectus
Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Tak, nie ma skuteczniejszej metody.
Czy laserowa depilacja boli? To jest bardzo subiektywna kwestia. Depilacja laserowa dla niektórych osób wiąże się z dyskomfortem podobnym do ukłucia przez owada, dla innych to większy ból. Dlatego zawsze aplikowany jest krem znieczulający.
Czy przed depilacją laserową można się opalać? Nie można się opalać bezpośrednio przed depilacją laserową.

DEPILACJA LASEROWA – ETAP PRZYGOTOWAŃ

Zasady wskazane przez specjalistów przyczyniają się do tego, że depilacja laserowa przebiega sprawnie i bezpiecznie. Po zabiegach mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęki, które jednak samoistnie mijają po kilku lub kilkunastu godzinach. Etap przygotowania powinien rozpocząć się już miesiąc wcześniej.

Zostawiamy w tym momencie wszystkie metody golenia inne niż użycie maszynki – jedynie za jej pomocą usuwamy owłosienie. Tydzień przed laserem rezygnujemy z kolei z leków fotoalergicznych i picia ziół tj. np. dziurawiec.

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA I PIELĘGNACJA PO ZABIEGACHDepilacja laserowa pach.

Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są wszelkie stany zapalne i choroby skóry. Jeśli w miejscu, które chcemy poddać laserowi występują krosty lub blizny, a skóra jest wysuszona lub świeżo opalona – trzeba zrezygnować z zabiegu. Ograniczeniami są również: infekcje, grypa, ciąża, okres laktacji, łuszczyca.

Karolina Formela„W trosce o najlepszy efekt i bezpieczeństwo całego organizmu – także narządów wewnętrznych – ważna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan zdrowia.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jeśli interesuje nas depilacja laserowa pach, trzeba pamiętać, że po opuszczeniu gabinetu przez kilka dni nie stosujemy dezodorantów. Niezależnie od miejsca, dbamy o intensywne nawilżenie kremem lub balsamem, a także unikanie miejsc tj. solarium, sauna, pływalnia. Do wyboru kosmetyków podejdźmy świadomie, skupiając się na naturalnych składnikach, roślinnego pochodzenia. Im więcej chemicznych substancji znajdziemy w produkcie, tym przy długiej perspektywie stosowania, pogorszą stan skóry (np. przez utratę odporności bariery ochronnej naskórka)

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI I INNE WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wrastające włoski to częsty problem, który obniża pewność siebie. Używanie klasycznych metod (depilatorów elektrycznych, maszynek, wosku czy plastrów) powoduje, że naskórek jest wysuszony, a włosy, które chcą wyrosnąć, nie mogą się przebić. Ulegają skręceniu, co widzimy zwykle pod postacią czarnych kółeczek. Systematyczne golenie to ciągłe podrażnianie naskórka, dlatego problem mija i wraca.

Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może to zlikwidować. Podobnie zadziała na zapalenie mieszków włosowych. Kiedy dochodzi do infekcji bakteryjnej, pojawiają się zaczerwienienia i krosty, a także ropne grudki. Ból, świąd i pieczenie to najpopularniejsze objawy. Jeśli nie chcemy by wracały, wybierzmy działanie lasera. Polecaną i popularną firmą jest firma Vectus.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – WYSOKA TECHNOLOGIA

Laser do depilacji Vectus to połączenie trzech formuł:

  • Czytnika Skintel
  • Advanced Contant Cooling
  • Photon Recycling

Dzięki nim każdy pacjent ma indywidualnie dopasowane parametry, kontrolowana jest temperatura ciała, a odbijane wiązki światła ulegają ponownemu wykorzystaniu. Laserowa depilacja z Vectus przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn na całym świecie, niezależnie od gęstości i typu owłosienia.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? PROBLEM DYSKOMFORTUDepilacja laserowa nóg.

Kwestie tego czy depilacja laserowa boli są zależne od osoby i depilowanego miejsca. Znaczenie ma indywidualny próg bólowy, choć pacjenci nie maja podanego środka znieczulającego. Zwykle mówi się o dyskomforcie – i to on jest odczuwalny. Dyskomfort dokucza przede wszystkim wtedy, kiedy interesuje nas depilacja laserowa bikini – to najdelikatniejszy obszar. Sam zabieg nie trwa jednak dłużej niż 30 minut, dlatego nie musi być problemowy pod względem reakcji ciała.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE DOŚWIADCZONYCH PACJENTÓW

Opinie o depilacji laserowej rozpowszechniają się i inspirują do podjęcia decyzji. Zmiany, które zachodzą na ciele, przynoszą zmiany, które zachodzą w głowie i w życiu – zwiększa się poczucie komfortu, pewności siebie, motywacji, siły do pokonywania codziennych obowiązków. Depilacja laserowa jest inwestycją, która zwraca się w postaci lat swobodnego funkcjonowania przez 24 godziny na dobę.

Pacjenci są usatysfakcjonowani już po pierwszej dawce lasera, choć w ramach osiągnięcia najlepszego efektu, trzeba wykonać powtórzenia. Jest to średnio 5 powtórzeń w odstępach 5-6 tygodniowych. Niektóre osoby mogą odczekać nawet do 10 tygodni, co zdecydowanie oszczędza czas, który traci się przy standardowym goleniu w domu.

5 Przemyśleń o “Depilacja laserowa sposobem na trwałość gładkiego ciała

  1. Osobiście uważam, że zdecydowania najlepsza jest depilacja laserowa. W końcu trzeba powiedziec prawdę, że żadna inna depilacja nie da tak świetnych efektów jak zabieg laserem.

  2. Dokładnie @risss. Chyba każda się zgodzi, że nikt nie lubi bólu. A robić sobie raz w miesiącu depilację woskiem to też nie jest najlepszy pomysł. Lepiej wybrać się na depilację laserową. Jedynie co możemy odczuwać to lekki dyskomfort. 3-4 zabiegi i problem z głowy, to znaczy z ciała, no wiecie o co chodzi ^^

  3. Depilacja laserowa to coś w co warto zainwestować. Przede wszystkim zaoszczędzimy wiele czasu w rutynie dnia codziennego. 🙂

  4. W poprzednim roku byłam na depilacji laserowej w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Zrobiłam sobie 4 zabiegi (nogi i bikini) Do tej pory żaden włos nie pojawił się w depilowanych miejscach.

  5. Ja właśnie zaczęłam swoją przygodę z depilacją laserową. Jestem po pierwszym zabiegu i już widzę pierwsze efekty. Depilacja laserowa to na[prawdę świetna sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *