Co wpływa na cellulit?

5/5 - (3 Głosy)

Na dolegliwości ze strony układu krążenia skarży się całe mnóstwo osób, dlatego też mówi się, że jest to dziś choroba cywilizacyjna. Powodów jest bardzo wiele – głównie to zbyt mało ruchu w rutynowym rozkładzie dnia, ale też nieprawidłowa dieta, która skutkuje zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Problem dotyka zarówno mężczyzn (ci nawet częściej miewają problemy z sercem) jak i kobiet (głównie krążenie obwodowe). Skutkuje złym samopoczuciem, rozstrojeniem codziennego życia, a także, niestety – poważnym jego zagrożeniem. W przypadku kobiet zaburzone krążenie ma także konsekwencje nieco innej natury – chodzi o cellulit, będący zmorą bardzo wielu z nich. Nazywany skórka pomarańczową, odpowiada za mnóstwo kompleksów i złe samopoczucie żeńskiej części ludzkości, która jest do niego niejako „wybrana” ze względu na specyfikę swojej tkanki tłuszczowej oraz gospodarkę hormonalną kierowaną głównie przez estrogeny. Cellulit jest także kolejnym powodem, dla którego naprawdę warto dbać o prawidłowe krążenie krwi – a można to robić także stosując krem na cellulit.


vialise_kompW jaki sposób krążenie wiąże się z cellulitem?

Kobieca tkanka tłuszczowa posiada cienkie, prostopadle ułożone przegrody z tkanki łącznej. Rozrastająca się tkanka tłuszczowa wypycha je do góry, co tworzy efekt znany pod nazwą cellulitu. Na tym etapie można stosunkowo łatwo cofnąć cellulit, stosując masaże i odpowiednie serum ujędrniające. Następnie rozrośnięta tkanka zwłóknia się i cellulit staje się o wiele trudniejszy do pokonania – najlepiej więc nie dopuścić do takiego etapu.

Sprawdź także: Naturalne metody na cellulit – http://lifestylemagazyn.pl/medycyna/naturalne-metody-na-cellulit/

A jak wiąże się z tym krążenie? Jeśli mikrokrążenie w niewielkich naczyniach krwionośnych jest zaburzone i utrudnione, stworzą się zastoje, a toksyny i woda nie są prawidłowo odprowadzane z komórek. Dlatego też dochodzi do ich napuchnięcia i powiększenia, co w formie reakcji łańcuchowej prowadzi do kolejnych skutków.

Odpowiednie kosmetyki

Vialise - serum na cellulitNiezwykle istotne dla zapobiegania dalszemu rozwojowi cellulitu oraz likwidowania jego objawów jest używanie odpowiednich kosmetyków. Krem na cellulit Vialise jest stworzony specjalnie z myślą o cellulicie, a efekty, jakie obiecuje, jak najbardziej można osiągnąć za pomocą jego naturalnego, pozbawionego sztucznych substancji składu. Zawiera mnóstwo wyciągów z roślin, które od wieków są znane jako dobre lekarstwa na zaburzone krążenie i osłabienie naczyń krwionośnych – kasztanowiec, bluszcz, ruszczyk kolczasty czy algi morskie sprzyjają znikaniu opuchlizny i usprawniają przepływ krwi oraz limfy. Takie działanie przekłada się zaś na znaczne zmniejszenie ryzyka, że cellulit będzie rozwijał się i przybierał bardziej zaawansowany formy. Przeciwnie – lepiej dotlenione komórki, z których serum Vialise odprowadza toksyny regenerują się i powracają do zwyczajnych rozmiarów. Dlatego właśnie to serum ujędrniające jest szczególnie warte wypróbowania – opiera swoje działanie na substancjach wspomagających krążenie.

Aktywność fizyczna

Kolejnym ważnym elementem profilaktyki rozwoju cellulitu jest aktywność fizyczna. Nie może jej zabraknąć zwłaszcza w życiu osób mających pracę wymagającą niezmieniania pozycji. Czasami wystarczy niewiele – choćby spędzanie przerw chodząc w miejsce siedzenia lub dalszego stania.

efekty vialise

2 Przemyślenia o “Co wpływa na cellulit?

  1. Jak to jest, że jak idę do lekarza, to zdecydowana większość ludzi tam jest po prostu gruba? Na ulicach takiej dysproporcji nie ma, ale u lekarza aż bije po oczach w poczekalni. Cellulit także jest domeną osób, które o siebie po prostu nie dbają i mam tu na myśli przede wszystkim dietę i odżywianie, które dalekie jest od ideału. Ludzie, weźcie się za siebie, to nie będziecie tak chorować.

  2. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której nikt nie mówi. Jak się chce pozbyć cellulitu to niezwykle istotne jest dobranie właściwych kosmetyków, zwłaszcza kremów. Bo może się okazać, że te, które stosowaliśmy do tej pory wcale nie są idealne, wręcz mogą bardziej szkodzić niż pomagać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *