Kremy przeciwzmarszczkowe – czy ich stosowanie ma sens?

5/5 - (8 Głosów)

Każdy chciałby być wiecznie młody, a co za tym idzie, posiadać gładką i jędrną skórę bez zmarszczek. Niestety świat jest tak zaprojektowany, że prędzej czy później oznaki starzenia będą widoczne u każdego człowieka. Aby spowolnić ten proces i możliwie na jak najdłużej powstrzymać efekty utraty witalności skóry, powstał produkt, jakim jest krem przeciwzmarszczkowy. Często można znaleźć lub usłyszeć opinię, iż tego kosmetyku nie należy stosować zbyt wcześnie, gdyż może to rozleniwić skórę. Okazuje się jednak, że to błędne przekonanie, ponieważ to właśnie dzięki dostarczaniu jej niezbędnych składników aktywnych możemy na dłużej zachować jej świeżość i jędrność.

Zmarszczki na ustach

Jakie składniki powinien mieć dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe to szeroki wybór produktów, co może utrudniać znalezienie tego najwłaściwszego, który przyniesie korzyści naszej skórze.

Warto więc prześwietlić ich skład, i sprawdzić, czy zawierają możliwie jak najwięcej komponentów, takich jak:

  • składniki regenerujące – to one odpowiadają za zachowanie jędrności, gęstości i napięcia skóry, ponieważ stymulują spowalniającą z wiekiem produkcję kolagenu i elastyny. Do nich należy np. koenzym Q10, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego, palmitynian tetrapeptydu, pirolidynokarboksylan magnezu;
  • składniki wzmacniające naczynka krwionośne – wspomagają dostarczenie substancji odżywczych i tlenu do komórek, dzięki uszczelnieniu i uelastycznieniu naczyń oraz poprawie mikrokrążenia. Są to np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego i ekstrakt z pąków topoli czarnej.
  • składniki chroniące przed wolnymi rodnikami – neutralizują szkodliwe działanie reaktywnych atomów i cząsteczek, w ten sposób zapobiegając uszkodzeniom skóry i jej przedwczesnemu starzeniu. Takie właściwości posiada np. koenzym Q10, kofeina, antyoksydanty zawarte w ekstrakcie z żeń-szenia syberyjskiego;
  • składniki nawilżające – pomagają zatrzymywać wodę w naskórku, dzięki skóra na dłużej zachowuje swoją jędrność i nie pokrywa się tak szybko zmarszczkami, jak skóra przesuszona. Składnikami, które pomogą w utrzymaniu nawilżenia skory są np. ekstrakt z lawendy wąskolistnej, koenzym Q10, pirolidynokarboksylan magnezu, ekstrakt z topoli czarnej.
Buatic - serum na zmarszczki
Buatic – skuteczny krem na zmarszczki

Krem przeciwzmarszczkowy o idealnym składzie

Chociaż na rynku kosmetycznym istnieje cała masa kremów na zmarszczki, to jednak niełatwą sprawą jest znalezienie odpowiedniego dla siebie produktu. Wiele z nich różni się rodzajem, stężeniem i pochodzeniem składników, czy też ceną, w związku z czym wybór może być niemałym problemem. Ponieważ to skład kremu warunkuje jego późniejsze działanie, warto się kierować przede wszystkim tym aspektem.

Przykładem produktu wyróżniającego się wysoką zawartością składników aktywnych i w 100% naturalnym, bezpiecznym składem jest krem przeciwzmarszczkowy Buatic. Działa na głębokie warstwy skóry, nie tylko eliminując zmarszczki, ale również nawilżając, wygładzając i ujędrniając skórę. Krem ten zawiera wiele naturalnych ekstraktów, takich jak z ruszczyka kolczastego, kwiatów lawendy, żeń-szenia syberyjskiego czy pąków topoli czarnej, które wykazują bardzo szerokie spektrum działania. Buatic powstał na bazie wyłącznie naturalnych składników, co różni go od innych kremów, przepełnionych zbędnymi, a nierzadko nawet szkodliwymi komponentami.

Dzięki specjalnie dobranej zawartości, krem przeciwzmarszczkowy Buatic faktycznie poprawia stan skóry, a nie jedynie maskuje jej niedoskonałości, przez co skóra będzie starzeć się znacznie wolniej. Krem ten sprawdzi się świetnie u osób w każdym wieku – zarówno w profilaktyce zmarszczek, jak i dla skóry dojrzałej. Nadaje się także do zastosowania jako krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn.

Zmarszczki na czole

Jak odpowiednio dobrać krem przeciwzmarszczkowy do danej skóry?

Odpowiednie dobranie produktu do potrzeb skóry ma niebagatelne znaczenie. Krem przeciwzmarszczkowy powinien działać kompleksowo, wpływając na wszystkie czynniki związane ze starzeniem się skóry. Tak naprawdę już od dwudziestego piątego roku życia spada produkcja kolagenu, a co za tym idzie, skóra staje się bardziej cienka, wiotka i pokrywa się pierwszymi zmarszczkami. By opóźnić ten proces, warto sięgnąć po krem 20+, który przeciwdziała wolnym rodnikom, powodującym rozpad włókien kolagenowych. W tych kremach znajdziemy również filtry przeciwsłoneczne i komponenty przeciwzapalne, dodatkowo pomagające w walce z ewentualnym trądzikiem i zmniejszające łojotok. Jak najszybciej sięgnijmy po krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, bowiem w okolicach oczu skora jest najcieńsza i starzeje się najszybciej. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy musi mieć łagodny skład i łatwo rozprowadzać się po skórze, bez jej rozciągania.

U starszych osób skóra traci już tyle kolagenu, że jest nawet 10 razy cieńsza niż skóra dziecka. Poza tym jest szorstka i sucha. Krem 50+ powinien zatem zawierać ogromne ilości składników regenerujących, poprawiających gęstość i elastyczność skóry. Na przykład koenzym Q10, który spłyci zmarszczki i wspomoże produkcję nowego kolagenu, a także wpłynie na poziom nawilżenia skóry.

Zmarszczki

Czy i kiedy warto stosować kremy na zmarszczki?

Krem przeciwzmarszczkowy to produkt o potwierdzonym działaniu, który pomoże każdej osobie chcącej zachować jędrną, gładką skórę, niezależnie od wieku. Kiedy warto zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy? Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego już przy pierwszych objawach utraty elastyczności, nawilżenia i jędrności naszej skóry, czyli jeszcze przed 30-tym rokiem życia. Regularnie sięgając po dobry i sprawdzony krem przeciwzmarszczkowy, z pewnością poprawimy wygląd i stan skóry. A to pozytywnie przełoży się na nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *