Test na drożdżycę – wykryj wroga testem!

3.2/5 - (4 Głosy)

Wykryj wroga za pomocą testu na drożdżycę Zaburzona flora bakteryjna to coś, na co czeka Candida. W grupie ryzyka znajdują się osoby w podeszłym wieku i noworodki, a także osoby cierpiące na cukrzycę, zaburzenia funkcjonowania układu immunologicznego i na nowotwory. Niestety, ale obecne czasy sprzyjają namnażaniu się grzybów, więc drożdżyca staje się coraz popularniejszym schorzeniem. Objawy są nietypowe, więc czasami przez lata żyjemy w niewiedzy, ponieważ test na drożdżycę nie został nigdy przeprowadzony.

Co ma wpływ na przerost grzyba Candida?

Zachwianie równowagi to istotna przyczyna, która sprzyja gwałtownemu namnażaniu się grzybów. Antybiotyki uśmiercające nie tylko chorobotwórcze bakterie, ale również i te pożyteczne, przyczyniają się do wyniszczenia naszej flory bakteryjnej. Jeśli tych dobrych bakterii jest za mało, to grzyb zaczyna siać coraz większe spustoszenie i rozprzestrzenia się po całym organizmie. Nie bez znaczenia wpływ na równowagę naszej flory bakteryjnej ma również stres, zwłaszcza ten przewlekły, który trzyma układ immunologiczny stale w stanie alarmowym, co w końcu go wyniszcza. Przewlekły stan zapalny, to ciągła walka tocząca się w naszym wnętrzu, a nie mamy przecież nieograniczonej siły obronnej. Stres, a konkretniej hormony wydzielane pod wpływem silnego stresu, znacząco wpływają na przebieg wielu procesów w organizmie. Jednym z hormonów, który jest w nadmiarze wydzielany podczas sytuacji stresowej, jest kortyzol, który poodnosi poziom cukru we krwi, co z kolei sprzyja namnażaniu się drożdżaków. Tak więc ciągły pośpiech, negatywne emocje czy nawet niewystarczająca ilość snu, doprowadzają do stresu.
Innymi czynnikami, które sprzyjają namnażaniu się Candida albicans są tabletki antykoncepcyjne, chemioterapia, radioterapia, sterydy, alkohol, papierosy i inne używki, zastępcza terapia hormonalna, zatrucia, metale ciężkie, zabiegi operacyjne, dializy, intensywne zabiegi diagnostyczne i wszystko co może wyjałowić naszą florę bakteryjną z dobroczynnych bakterii.

Czytaj też na e-wenerolog: Choroby weneryczne

Drożdżyca – objawy

test-na-drozdzyceWarto już na samym wstępie wspomnieć, że tylko test na drożdżycę jest w  stanie potwierdzić obecność patogennej flory bakteryjnej, ponieważ objawy nie są jednoznaczne i mogą wskazywać na wiele innych dolegliwości zdrowotnych. Pierwszy atak namnażającego się grzyba jest skierowany na jelito grube, co prowadzi do dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Pacjent może doświadczać nieprzyjemnych objawów w postaci gazów, nudności, wzdęć, biegunki, zaparcia, bólu brzuchu, nieprzyjemnego zapachu z ust. Charakterystyczny jest także zwiększony apetyt na słodycze, ponieważ grzyb łaknie cukru, który jest jego pożywką pozwalająca na dalsze rozmnażanie się. Kolejnym etapem jest przedostanie się grzybów do krwiobiegu i poszukiwanie narządów do zasiedlenia. Drożdżyca może zasiedlić zatoki, migdałki czy też pochwę. Następstwem tego są nawracające stany zapalne układów i narządów w całym organizmie. Stan zdrowia diametralnie się pogarsza. Aby podjąć jakiekolwiek leczenie, należy przeprowadzić najpierw test na drożdżycę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *