Jakie zabiegi na cellulit?

Rate this post

Cellulit, tzw. pomarańczowa skórka jest to niewłaściwe umiejscowienie tkanki tłuszczowej. Najczęściej występuje po okresie dojrzewania, w czasie menopauzy lub podczas ciąży. Pomarańczowa skórka nie jest zależna od wagi. Może występować u osób szczupłych jak i nieco puszystych. Dotyka osoby dorosłe, nastolatków i znacznie rzadziej mężczyzn. Na utworzenie pomarańczowej skórki wpływa również palenie papierosów, noszenie obcisłych ubrań, bądź siedzący tryb życia.

Jak więc pozbyć się cellulitu?

W zwalczaniu pomarańczowej skórki konieczne jest zadbanie o nasze ciało. Najpierw powinniśmy zacząć od ułożenia odpowiedniej diety, w której ograniczymy słodycze i tłuste produkty. Musimy również zatroszczyć się o aktywność fizyczną. Pomoże nam w spaleniu tkanki tłuszczowej, odpowiedzialnej za powstanie cellulitu. Ćwiczenia powinniśmy dostosować w zależności od tego, gdzie znajduje się na naszym ciele pomarańczowa skórka. Krem na cellulit będzie niezbędny. Dopełni on walkę z niechcianym problemem.

Co dalej? – Zabiegi pomagające w walce z pomarańczową skórką!

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, które pomogą w szybkim pozbyciu się cellulitu. Polegają one na rozpadzie tkanki tłuszczowej, redukcji obrzęku lub poprawie ukrwienia. Pamiętaj, że przy pierwszych oznakach cellulitu musisz działać szybko. Im dłużej czekasz tym trudniej będzie się go pozbyć!

cellulitKarboksyterapia polega na wprowadzeniu podskórnie dwutlenku węgla. Zabieg ten zwiększa spalenie tkanki tłuszczowej i poprawia metabolizm. Powinien być wykonany dwa razy w tygodniu przez około sześć lub siedem tygodni. Cena takiego zabiegu wynosi 150 zł.

Endermologia to masaż mechaniczny, który poprawia krążenie żylne i limfatyczne. Umacnia również włókna kolagenu. Aby masaż był efektywny zaleca się wykonać 12 zabiegów. Na początku powinien być wykonany od dwóch do trzech razy w tygodniu, następnie tylko jeden raz w tygodniu. Cena waha się pomiędzy 100 a 120 zł.

Cellulipoliza jest to wkłucie w tkankę tłuszczową dwóch igieł, które są bardzo cienkie. Pomiędzy igłami przepuszczany jest prąd o niskiej częstotliwości, który pomaga w przepływie krwi. Ten zabieg pomaga w usunięciu z komórek toksyn. Powinno wykonać się 6 zabiegów. Cena wynosi 120 zł.

Mezoterapia polega na wstrzyknięciu substancji pomagających w poprawie krążenia. Zabieg służy również do spalenia tkanki tłuszczowej. Zalecane jest wykonać cztery zabiegi co siedem dni. Następnie dwa zabiegi w przerwie co cztery tygodnie. Cena waha się od 180 zł wzwyż.

Laser na podczerwień Revitalase 12 Twin polega na przeciągnięciu końcówki lasera po miejscach w których znajduje się pomarańczowa skórka. Promienie, które wytworzy laser przenikną w tkankę tłuszczową, co spowoduje poprawę metabolizmu. Krew zacznie szybciej krążyć, a obrzęki znikną. Cena zabiegu to około 300 zł.

Ultradźwięki to zabieg opierający się na przesuwaniu po skórze sondy ultradźwiękowej. Przy pomocy tego zabiegu kosmetyki stosowane przy walce z pomarańczową skórką przenikają przez skórę głębiej. Seria powinna liczyć od czterech do sześciu zabiegów. Cena wynosi około 150 zł.

Oprócz zabiegów kosmetycznych zaleca się również pielęgnację domową. Podczas kąpieli możesz kolistymi ruchami masować gąbką lub specjalną rękawicą ciało. Takie rozmasowanie pomoże w poprawie krążenia krwi. Staraj się również wykonać dwa razy w tygodniu peeling ciała. W czasie brania prysznica zmieniaj wodę z ciepłej na zimną. Krem antycellulitowy to coś o czym nie powinnaś zapomnieć. Taki dzięki bogatym składnikom aktywnym i naturalnemu pochodzeniu pomoże ci w walce z pomarańczową skórką. Pamiętaj, że zasługujesz na piękno!

Więcej o cellulicie – Jak zwalczyć cellulit prostym sposobem w 40 dni? – Krem na cellulit

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *