Od czego są hemoroidy?

5/5 - (1 Głos)

Hemoroidy co to? – inaczej żylaki odbytu to guzki krwawnicze, które dokuczają, co drugiemu Polakowi. Z wyglądu są podobne do poduszeczek, które są wypełnione krwią. Takie poduszeczki uszczelniają kanał odbytu, ale też kontrolują wydalanie razem z mięśniami zwieracza. Jeśli zaczną one nieprawidłowo działać, to staną się wstydliwym problemem. Jednak z hemoroidami można walczyć różnymi sposobami i nawet tymi domowymi.

Hemoroidy mogą dotyczyć osób w różnym wieku. Powstawaniu żylaków odbytu sprzyja siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej, a więc najbardziej narażone są osoby, które długo siedzą przed komputerem, pracują jako kierowca, ale też osoby jeżdżące konno i kolarze.

Za powstawanie hemoroidów odpowiedzialna jest również zła dieta, czyli dieta uboga w warzywa, owoce, pieczywo razowe, co powoduje, że do organizmu dostarczana jest zbyt mała ilość błonnika. Ważne znaczenie ma również picie odpowiedniej ilości płynów, co powoduje, że dochodzi do zaparć i wtedy jelita są zmuszone do większej pracy. Wtedy podczas wypróżniania rozciąga się błona śluzowa okolic odbytu. Zobacz, czy możesz się nimi zarazić http://hemoroidy-leczenie.net.pl/czy-hemoroidy-sa-zarazliwe/

Hemoroidy dotykają też częściej kobiety w ciąży, u których dochodzi do zmian hormonalnych. Czasami wraz z rosnącym płodem dochodzi do uciskania układu żylnego, a to z kolei utrudnia odpływ krwi i sprawia, że czynność jelit zostaje upośledzona. Niekiedy podczas porodu parcie powoduje, że guzki się powiększają. Natomiast po porodzie same się zmniejszają i nie jest konieczne leczenie.

Niektórzy również uważają, że za powstawanie hemoroidów odpowiedzialne są geny. Poza tym pojawiają się one częściej u osób:

  • otyłych;
  • z biegunkami, które są wywołane stosowaniem środków przeczyszczających;
  • z przewlekłą niewydolnością krążenia;
  • uprawiające seks analny;
  • po operacjach okolic odbytu i krocza;
  • kobiety, które rodziły kilka razy.

Hemoroidy można wyleczyć, np. ziołami Procto Vitale, które stanowią połączenie najlepszych ziół. Dzięki nim można normalnie funkcjonować, ponieważ likwidują ból, pieczenie i swędzenie. Jest to naturalny i bezpieczny preparat, który nie zawiera żadnych składników chemicznych i różnych polepszaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *