Depilacja laserowa sposobem na trwałość gładkiego ciała

Depilacja laserowa sposobem na trwałość gładkiego ciała
5 (100%) 5 głosów

Depilacja laserowa to szansa na poprawę jakości życia. Z nowoczesnej metody korzysta coraz więcej osób. Najbardziej skutecznym, bezpiecznym dla skóry i jedynym trwałym sposobem usunięcia owłosienia jest właśnie depilacja laserowa. Jak się do niej przygotować? Co trzeba zrobić?


DEPILACJA LASEROWA – ETAP PRZYGOTOWAŃ

Zasady wskazane przez specjalistów przyczyniają się do tego, że depilacja laserowa przebiega sprawnie i bezpiecznie. Po zabiegach mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęki, które jednak samoistnie mijają po kilku lub kilkunastu godzinach. Etap przygotowania powinien rozpocząć się już miesiąc wcześniej.

Zostawiamy w tym momencie wszystkie metody golenia inne niż użycie maszynki – jedynie za jej pomocą usuwamy owłosienie. Tydzień przed laserem rezygnujemy z kolei z leków fotoalergicznych i picia ziół tj. np. dziurawiec.

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA I PIELĘGNACJA PO ZABIEGACHDepilacja laserowa pach.

Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są wszelkie stany zapalne i choroby skóry. Jeśli w miejscu, które chcemy poddać laserowi występują krosty lub blizny, a skóra jest wysuszona lub świeżo opalona – trzeba zrezygnować z zabiegu. Ograniczeniami są również: infekcje, grypa, ciąża, okres laktacji, łuszczyca.

„W trosce o najlepszy efekt i bezpieczeństwo całego organizmu – także narządów wewnętrznych – ważna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan zdrowia.” – mówi Sandra Kulwicka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jeśli interesuje nas depilacja laserowa pach, trzeba pamiętać, że po opuszczeniu gabinetu przez kilka dni nie stosujemy dezodorantów. Niezależnie od miejsca, dbamy o intensywne nawilżenie kremem lub balsamem, a także unikanie miejsc tj. solarium, sauna, pływalnia. Do wyboru kosmetyków podejdźmy świadomie, skupiając się na naturalnych składnikach, roślinnego pochodzenia. Im więcej chemicznych substancji znajdziemy w produkcie, tym przy długiej perspektywie stosowania, pogorszą stan skóry (np. przez utratę odporności bariery ochronnej naskórka)

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI I INNE WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wrastające włoski to częsty problem, który obniża pewność siebie. Używanie klasycznych metod (depilatorów elektrycznych, maszynek, wosku czy plastrów) powoduje, że naskórek jest wysuszony, a włosy, które chcą wyrosnąć, nie mogą się przebić. Ulegają skręceniu, co widzimy zwykle pod postacią czarnych kółeczek. Systematyczne golenie to ciągłe podrażnianie naskórka, dlatego problem mija i wraca.

Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może to zlikwidować. Podobnie zadziała na zapalenie mieszków włosowych. Kiedy dochodzi do infekcji bakteryjnej, pojawiają się zaczerwienienia i krosty, a także ropne grudki. Ból, świąd i pieczenie to najpopularniejsze objawy. Jeśli nie chcemy by wracały, wybierzmy działanie lasera. Polecaną i popularną firmą jest firma Vectus.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – WYSOKA TECHNOLOGIA

Laser do depilacji Vectus to połączenie trzech formuł:

  • Czytnika Skintel
  • Advanced Contant Cooling
  • Photon Recycling

Dzięki nim każdy pacjent ma indywidualnie dopasowane parametry, kontrolowana jest temperatura ciała, a odbijane wiązki światła ulegają ponownemu wykorzystaniu. Laserowa depilacja z Vectus przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn na całym świecie, niezależnie od gęstości i typu owłosienia.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? PROBLEM DYSKOMFORTUDepilacja laserowa nóg.

Kwestie tego czy depilacja laserowa boli są zależne od osoby i depilowanego miejsca. Znaczenie ma indywidualny próg bólowy, choć pacjenci nie maja podanego środka znieczulającego. Zwykle mówi się o dyskomforcie – i to on jest odczuwalny. Dyskomfort dokucza przede wszystkim wtedy, kiedy interesuje nas depilacja laserowa bikini – to najdelikatniejszy obszar. Sam zabieg nie trwa jednak dłużej niż 30 minut, dlatego nie musi być problemowy pod względem reakcji ciała.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE DOŚWIADCZONYCH PACJENTÓW

Opinie o depilacji laserowej rozpowszechniają się i inspirują do podjęcia decyzji. Zmiany, które zachodzą na ciele, przynoszą zmiany, które zachodzą w głowie i w życiu – zwiększa się poczucie komfortu, pewności siebie, motywacji, siły do pokonywania codziennych obowiązków. Depilacja laserowa jest inwestycją, która zwraca się w postaci lat swobodnego funkcjonowania przez 24 godziny na dobę.

Pacjenci są usatysfakcjonowani już po pierwszej dawce lasera, choć w ramach osiągnięcia najlepszego efektu, trzeba wykonać powtórzenia. Jest to średnio 5 powtórzeń w odstępach 5-6 tygodniowych. Niektóre osoby mogą odczekać nawet do 10 tygodni, co zdecydowanie oszczędza czas, który traci się przy standardowym goleniu w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *